Clubhouse Nedir? Nasıl Girilir?

Sosyal Medya Reklamları Yasaklanacak mı?
Ocak 12, 2021
Instagram Algoritması Değişti
Mart 3, 2021

CLUBHOUSE NEDİR?

CLUBHOUSE uygulamayı kullanan diğer kullanıcılar ile belli başlıklar hakkında ses kayıtları yükleyerek konuşmanızı sağlayan çok kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan bir ios uygulamasıdır. Silikon vadisi yöneticileri ve şov dünyasından ünlü isimler de uygulamayı kullananlar arasında.

CLUBHOUSE NASIL ÇALIŞIYOR?

Uygulamada kullanıcılar sohbeti dinlemek veya sohbete katılmak için odalara giriş yapabilirler. Odaya katıldıklarında odada kimlerin olduğunu ve profillerini görebilirler. Odayı kuran kişi odayı yönetebilmek kullanıcılara söz hakkı verebilmek, kullanıcıları odadan çıkarabilmek gibi haklara sahip olan tek kişidir.

CLUBHOUSE’A NASIL KATILABİLİRİM?

Uygulamayı indirip kullanıcı oluşturuyorsunuz ardından uygulamayı kullanan birinden davet bekliyorsunuz. Uygulamayı kullanmanın tek yolu davet ile giriş yapmaktır. Kişilerin davet hakları sınırıdır, uygulamayı kullanan bir arkadaşınızdan sizi davet etmesini rica edebilirsiniz öte yandan kullanıcıların davetleri sattığı da iddia ediliyor.

ANDROID KULLANICILARI UYGULAMAYI KULLANABİLİR Mİ?

Uygulama henüz sadece ios işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyor android için henüz kullanıma açık değil ve uygulama hala beta aşamasında.

CLUBHOUSE UYGULAMASINI KİME AİTTİR?

Clubhouse, Two Bay Area girişimcisi ve Stanford Üniversitesi mezunu Paul Davison ve Rohan Seth tarafından kuruldu. Clubhouse, Clubhouse’un ana şirketi olan Alpha Exploration Co’ya aittir.