Instagram’dan ”Küçük Destek” Ne Demek? Nasıl Kullanılıyor?

Yeni Trend: 3D Sanal Tur Nedir? 3D Sanal Tur Çekimi ile Neler Yapabiliriz?
Nisan 24, 2020
Pandemi Sürecinde: Dijitalde Ne Gelişmeler Yaşandı?
Mayıs 12, 2020

Instagram, hikaye alanında ”Küçük Destek” adında bir bölüm öne çıkardı. Adı ”Küçük Destek” olan bölümün amacı, Koronavirüs salgını sebebi ile zarar gören küçük işletmeleri desteklemek. Instagram bu hamle ile uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere, restoran ve kafe benzeri küçük işletmelerin profil sayfalarını öne çıkararak onlara küçük bir destek sağlamayı amaçlıyor.

Instagram COO’su Justin Osofsky’ın konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Küçük işletmeler yerel toplulukların bel kemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üstümüze düşeni yapmak istiyoruz.”

Küçük Destek Nasıl Kullanılır?

Eğer işletmenizi bu alanda öne çıkartmak istiyorsanız, Instagram’da ”Küçük Destek” çıkartmasını ekleyerek işletmeniz hakkında bir story paylaşmanız yeterlidir. Ayrıca Instagram kullanıcıları da destek olmak amacı ile istedikleri küçük işletmeyi ”Küçük Destek” çıkartması ile etiketleyebilirler. Instagram, etiketlenmiş olan bu gönderileri öne çıkararak daha fazla kişinin bu işletmelerden haberdar olmasını sağlıyor.